Asystent pracy w domu. Nowy system, który ułatwi drukowanie i w domu, i w biurze

Wysyłasz dokument lub zdjęcie do druku z komputera, tabletu lub smarfona. Z wakacji, szkoły, lub pracy. Niemożliwe? Jeden z producentów drukarek na świecie wprowadza właśnie innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia druk i zarządzanie z dowolnego miejsca na Ziemi. I innowacyjne drukarki, które potrafią same się zdiagnozować i zadbać o ty, by zawsze być w gotowości do pracy.

Jak bardzo innowacyjna może być drukarka? HP udowodniło właśnie, że urządzenie, bez którego nie obejdzie się żadne biuro a także i dom, może być pełne ułatwiających życie innowacji. Jednym z najciekawszych rozwiązań, które firma właśnie wprowadza na rynek jest inteligentny system druku HP+. Jak działa? Dlaczego jest tak rewolucyjny?

Drukarka pod kontrolą z dowolnego miejsca i urządzenia

Podstawową cechą HP+ jest jego inteligencja. Nowe narzędzie stworzone przez jednego z producentów drukarek sprawia, że urządzenie zawsze jest gotowe do pracy, jest wydajniejsze, bezpieczniejsze, a nawet bardziej przyjazne środowisku.

Drukarki z HP+ potrafią bowiem samodzielnie się zdiagnozować i naprawić większość problemów, zanim użytkownik o nich w ogóle się dowie. Odpowiada za to funkcja Smart Cloud Resilience, która dba o utrzymanie połączenia drukarki z komputerem lub siecią. Rozwiązanie doceni każdy, kto głowił się nad komunikatem systemowym mówiącym o niedostępności drukarki, która jest przecież włączona. Urządzenie HP tego typu „nieporozumienia" załatwi samodzielnie. W razie potrzeby sama się nawet zresetuje. Najnowsze drukarki HP wyposażono też w dwupasmowy moduł Wi-Fi, co sprawia, że są w stanie skuteczniej nawiązywać i utrzymywać połączenie z siecią.

Drukuj z tabletu. Albo z wakacji. HP+ sprawia, że drukowanie jest jeszcze łatwiejsze

HP+ wyposażony jest też w specjalny pulpit nawigacyjny. HP+ Smart to centrum dowodzenia. Można tu przejąć całkowitą kontrolę nad procesem drukowania, monitorować poziom atramentu, stan bezpieczeństwa i łączności. I to z poziomu dowolnego urządzenia – komputera, tabletu, smarfona, w domu, pracy, biurze, na wakacjach.

Rozwiązanie HP w znaczący sposób ułatwia też drukowanie z różnych, w tym i mobilnych urządzeń. Do druku wysłać można zarówno prace domowe dzieci z ich komputera, a nawet zdjęcie z urlopu. By drukować na drukarce HP nie musimy być bowiem fizycznie w domu. Dokumenty, zdjęcia, bilety etc. można wysłać ze szkoły, z pracy, z wakacyjnego leżaka. Pulpit HP+  daje też łatwą kontrolę nad tym, co drukują inni domownicy – na przykład dzieci.

Ta drukarka dba o bezpieczeństwo. Nie wydrukuje dokumentu, dopóki przed nią nie staniesz

System HP+ dba nie tylko o wygodę, ale i bezpieczeństwo. Funkcja Private Pickup sprawi, że dokument, zostanie wydrukowany tylko wtedy, kiedy osobiście staniemy przed drukarką. Urządzenie rozpozna naszą obecność.

Bezpieczne będzie też przechowywanie dokumentów w chmurze HP. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo można nie tylko drukować, ale i udostępniać istotne dokumenty. To rozwiązanie szczególnie ważne w dobie pracy i nauki zdalnej.

HP+ to też sposób na łatwe skanowanie dokumentów. Bez względu na to, czy wykonany zdjęcie paragonu, faktury, umowy, możemy przechować je w chmurze i uzyskać dostęp w każdej chwili. Aplikacja HP oferuje nawet bardziej zaawansowane funkcje jak edytowanie skanowanych dokumentów, a także proste i funkcjonalne rozwiązania takie jak rozjaśnianie czy przycinanie. Skanowane dokumenty w prosty sposób można przekazywać  za pośrednictwem bezpiecznego linka.

Drukarka, która sama zamówi tusz? To nie tylko wygodne, ale i sporo tańsze

HP+ pozwala też na spore oszczędności. Są możliwe dzięki usłudze subskrypcyjnej Instant Ink. Po jej włączeniu drukarka samodzielnie dba o poziom tuszy lub tonerów. Zamówienie wysyła automatycznie, co sprawia, że wkłady trafiają z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie musimy się więc obawiać, że w ważnym momencie nie będziemy mogli drukować.

Instant Ink to również świetny sposób na oszczędności. W przypadku tuszu sięgnąć one mogą 70 proc., a tonera 50 proc. W niskiej cenie zyskać można oryginalny, wydajny, a także – co równie istotne – bezpieczny dla drukarki produkt. Z usługi korzystać można  aż przez sześć miesięcy w bezpłatnym okresie próbnym, a elastyczny plan pozwala dopasować zamówienia do swoich potrzeb. Rezygnacja z planu również jest bezproblemowa. Do wyboru mamy bowiem plany pozwalające drukować od kilkunastu do kilkuset stron miesięcznie. Przy czym nie ma tu znaczenia, czy drukujemy kartkę czarno-białego tekstu czy przesycone kolorami zdjęcie.

Usługa Instant Ink jest też przełomowym krokiem w stronę ekologii. Dzięki niej zużyte wkłady trafią do producenta w kopercie, którą otrzymamy. To jednak nie wszystko HP realizuje bowiem cenną inicjatywę, która pomaga dbać o stan przyrody. Jeśli przystąpimy do systemu HP+ producent  bierze czynny udział w ochronie lasów i wspiera akcje sadzenia drzew z każdą wydrukowaną stroną.

System HP+ to jedna z najciekawszych innowacji na rynku drukarek, która wymaga jedynie założenia konta i złożenia deklaracji korzystania z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. A przecież one w najlepszym stopniu chronią przecież skomplikowane mechanizmy odpowiedzialne za druk, z oryginałów warto zatem korzystać, by zapewnić sobie jak najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Sprawia, że większość problemów, z którymi spotyka się użytkownik, przechodzi do przeszłości. Drukować można wreszcie wszystko, wszędzie, z dowolnego urządzenia i miejsca. Nie trzeba martwić się, czy drukarka na pewno ma łączność z komputerem, ani czy nie zabraknie nam tuszu. Trudno o rozwiązanie bardziej idealne.