Sprytne drukowanie. Oto sprzęt i aplikacja, które pozwolą ci zamienić drukarkę w inteligentne urządzenie

Drukarka, która sama "pamięta" o uzupełnieniu tuszu i która zawsze jest gotowa do działania. Niezależnie od tego, z jakiego urządzenia chcemy zlecić drukowanie. Pieśń przyszłości? Wcale nie. Oto inteligentne urządzenie i aplikacja mobilna, które pozwolą zapomnieć o problemach z drukowaniem.

Drukowanie – choć z pozoru proste zadanie – potrafi nastręczyć mnóstwa problemów. Kłopot z konfiguracją, szukanie kabla do połączenia drukarki z komputerem, problematyczne przenoszenie dokumentów z urządzenia na urządzenie i w końcu ciągle kończący się tusz. Oczywiście w najmniej oczekiwanym momencie.

Drukarka teraz może być inteligentna

Te problemy jeszcze do niedawna mogły być dla części z nas codziennością. W momencie, gdy potrzebujemy szybko przenieść jakiś dokument z wersji cyfrowej na papier, takie kłopoty stawały się niezwykle irytujące. W dzisiejszym świecie, gdy ogrom obowiązków nie tylko prywatnych, ale i służbowych wykonujemy z domowego zacisza, drukarka powinna być całkowicie niezawodna. A najlepiej, aby zadbała o siebie bez potrzeby ingerencji ze strony użytkownika.

W wielu urządzeniach użytku domowego (również drukarkach) moduły Wi-Fi zapewniające połączenie z internetem mamy już od lat, jednak większość producentów nie potrafiła do tej pory wykorzystać ich potencjału. HP stworzył jednak produkt, który nie jest już prostym urządzeniem drukującym, ale zupełnie inteligentną drukarką, która większość rzeczy zrobi za ciebie. Poznaj HP+ -inteligentny system druku.

Zapomniałeś o tuszu? Inteligentna drukarka pamiętała za ciebie

Pierwszą i najciekawszą zaletą inteligentnych drukarek HP jest działanie wewnątrz całego ekosystemu produktów firmy. Drukarka nie jest urządzeniem pozostawionym samemu sobie, ale smart sprzętem, które potrafi komunikować się z producentem powiadamiając go np. o braku tuszu.

HP wykorzystał tę zaletę udostępniając niespotykany model subskrypcyjny Instant Ink, który pozwala zupełnie zapomnieć o zakupie tuszu lub toneru w drukarce. Gdy zacznie go brakować, drukarka sama odpowiednio wcześniej zamówi nowe kartridże, które zostaną dostarczone prosto pod drzwi naszego domu. Do nas będzie należała już tylko wymiana zużytego zasobnika na nowy.

Taki system nie tylko ułatwia życie, ale i uniemożliwia doprowadzenie do kryzysowej sytuacji, gdy nie możemy skorzystać z drukarki, bo zabrakło atramentu. Tusz w drukarce potrafi skończyć się w najmniej oczekiwanym momencie, a dzięki Instant Ink świeży kartridż można mieć zawsze w zapasie.

Co więcej, model subskrypcyjny pozwala na oszczędności. Z wyliczeń HP wynika, że sięgają one aż 70 proc. w przypadku tuszu lub 50 proc. w przypadku tonera względem sytuacji, gdy nowe kartridże kupujemy samodzielnie. Jest więc nie tylko wygodniej i bardziej niezawodnie, ale i przy okazji taniej.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że o przystąpieniu do programu (jest to opcjonalne) decydujemy w momencie pierwszej konfiguracji urządzenia, ale możemy zrezygnować z niego w dowolnym momencie (brak opłaty rocznej). Aby Instant Ink działał konieczne jest oczywiście podanie swoich danych teleadresowych oraz płatniczych (jak w klasycznych e-sklepie).

Pakiety subskrypcyjne zaczynają się już od niespełna 5 zł miesięcznie (w przypadku drukarek atramentowych), w ramach których wydrukować możemy 15 stron, a kończą na niespełna 130 zł miesięcznie (aż 700 stron). Tu ważna uwaga- niewykorzystane strony przechodzą na kolejny miesiąc.

Gotowa w każdym momencie

Samodzielne zamawianie tuszu to nie koniec zalet inteligentnych drukarek HP+. Amerykański producent zadbał o to, aby to drukarka sama zatroszczyła się o siebie. Możemy zapomnieć zatem o kłopotliwych aktualizacjach oprogramowania i podłączaniu sprzętu do komputera. Drukarka sama wykonuje potrzebne aktualizacje, a wbudowany system Smart Cloud Resilience potrafi wykryć i naprawić ewentualny błąd, zanim sami zdążymy go zauważyć.

Co więcej, drukarka jest gotowa do pracy niezależnie od tego, skąd i z poziomu jakiego urządzenia chcemy zlecić drukowanie. Zdalne połączenie drukarki z komputerem poprzez sieć Wi-Fi to coś, co znamy już od dawna. W HP+ mamy możliwość bezpiecznego drukowania z dowolnego miejsca na świecie korzystając z bezpiecznej chmury HP. Będąc w służbowej podróży możemy więc wydrukować dokument dla członków rodziny, którzy znajdują się akurat w domu. I zrobimy to nie tylko z poziomu komputera, ale i (wygodniej) prosto ze smartfona.

HPHP materiał promocyjny

Mobilne centrum drukowania

Co więcej, aplikacja HP Smart pozwala zamienić telefon w mobilne centrum sterowania drukarką. Otrzymujemy w niej funkcje takie, jak chociażby zaawansowane skanowanie lub mobilny fax. Pierwsza pozwala na zarządzanie skanowaniem wielu różnych dokumentów lub zdjęć z poziomu smartfona, a następnie na wygodne przycinanie, spłaszczanie, wygładzanie i edytowanie dokumentów. W jednej chwili smartfon można zamienić więc w profesjonalny skaner.

Co więcej, przydatne skróty w aplikacji pozwalają zaoszczędzić czas. Skróty jednym dotknięciem ekranu pozwalają na przeniesienie zeskanowanego właśnie dokumentu na swoje konto w Dysku Google lub w usłudze DropBox lub przesłanie go prosto do innych osób.

Gdy swoją drukarkę dzielimy z innymi, niezwykle ciekawa może okazać się też funkcja wcześniejszego zlecania wydruku. Możemy zatem zlecić wydrukowanie kilku dokumentów jeden po drugim, jednak wydrukowane zostaną one dopiero w momencie, gdy podejdziemy do urządzenia. To uniemożliwia przejecie istotnych wydruków przez osoby trzecie, np. w firmie.

Drukowanie na zielono

Niezwykle istotne jest również to, że HP+ to drukowanie z troską o planetę. Dzięki programowi Forest First, HP z każdą wydrukowaną stroną inwestuje w pomoc organizacjom pozarządowym w działania mające na celu ochronę lasów i poprawę odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Co więcej, w ramach subskrypcji Instant Ink oszczędzamy zużycie plastiku. W ramach programu możemy wysłać HP zużyte wkłady atramentowe w opłaconych kopertach, a firma odpowiednio przygotuje je i napełni ponownie, aby ograniczyć produkcję  szkodliwych dla środowiska odpadów.

HPHP materiał promocyjny